„Chceme dělat muziku blízkou našim srdcím.“

Informace o nás

Tato stránka slouží českým fanouškům německé kapely Marquess. Naleznete zde informace o jejich práci, albech, koncertech, turné apod.

Toto není oficiální web kapely. Jde jen o fanpage.

MARQUESS

„neznámí mezi známými“

Německou popovou skupinu MARQUESS tvoří 4 členové:

  • Sascha Pierro (hlavní zpěv)
  • Marco Heggen (basista)
  • Christian Fleps (klávesista)
  • Dominik Decker (studiový kytarista)

Zleva: Marco Heggen, Dominic Decker, Sascha Pierro a Christian FlepsKapela byla založená roku 2006 v Hannoveru.

Určitě si říkáte, že je to jedna z těch všedních skupin, která se snaží prosadit ve světě, ale na této skupině najdete nejednu zvláštnost. Jsou prostě výjimeční. Už nejen to, že je to německá kapela a členové jsou různých národností. Sascha je napůl Ital a Christian je poloviční Rumun. Své písně navíc zpívají ve španělštině. Některé samozřejmě i v angličtině, ale většina je ve španělštině. K tomu mají několik důvodů. Jedním z nich je to, že se jim líbí jak španělština zní, jak je melodická, zvukomalebná a hudebně ohebná. Dalším důvodem je jejich znalost tohoto jazyka a v neposlední řadě jejich vztah ke Španělsku. Rádi tam tráví volný čas a mají tam pronajaté studium, kde nahrávají své písně. Emocionální a zábavné písničky s neodolatelnými melodiemi, které vás pozvou do krajiny hudebního snění, to je další jejich originalita. Pohodu, léto, sluníčko, pláže, radost,…. to vše Marquess dokáží vepsat do svých písní a naladit nás na prázdninovou notu.
 
A jak vlastně vznikl název Marquess?
Dominik:,, Když jsme jako bezejmenná kapela začínali společně zkoušet, na jednom ze španělských ostrůvků jsme bydleli v hotelu, který nás inspiroval ke vzniku hned několika písní. Ze tří stran hotelu byl nádherný výhled na moře a připadali jsme si tam jako na palubě nějaké zaoceánské lodi… Ten hotel se jmenoval Marques. Tak jsme si jenom přidali jedno "s", abychom ten název neukradli úplně beze změny.''
 
MARQUESS a jejich motto: „Chceme dělat muziku, která bude blízká našim srdcím.“

Anketa

Slyšeli jste už někdy předtím o této kapele?

Celkový počet hlasů: 20